Bosch WAB 20063 PL – czy warto kupić?

Pralka Bosch to jeden z najtańszych modeli pralek tej niemieckiej firmy. W sklepie internetowym kupimy go już za ok 900 zł. Czy pralka jest warta swojej ceny? Zapraszamy do przeczytania opinii.

Bosch WAB 20063 PL

Wygląd, pojemność i wymiary pralki Bosch WAB20063PL

Pralka ma standardowe wymiary (nie jest to pralka kompaktowa) – jej głębokość to 56 cm przy standardowej wysokości (85 cm) i szerokości (60 cm). Wygląd klasyczny, bez żadnych fajerwerków, pralka jest koloru białego. Niestety pralka ma bardzo małą pojemność – jedynie 5,5 kg. Niestety jest to dość powszechna wada pralek Boscha. Jeśli zależy nam na większej pojemności to warto przyjrzeć się np. pralce Samsung WF 1700 NHW, lub Ariston WMD 722B – w podobnej cenie i podobnych wymiarach pralki te oferują pojemność aż 7 kg.

Programy prania, dodatkowe opcje i sterowanie

Pralka Bosch WAB20063PL poza standardowymi – bawełna, wełna, syntetyki oferuje jedynie dodatkowy program prania tkanin delikatnych oraz program prania szybkiego – 30-miutowy. Mamy też do dyspozycji opcję płukania w większej ilości wody. Maksymalna prędkość wirówki to jedynie 1000 obrotów na minutę i nie mamy możliwości zbyt dużej regulacji (możemy jedynie wybrać prędkość 1000 lub 600 obrotów na minutę). Jeśli zależy nam na większej prędkości wirowania, to w podobnej cenie możemy kupić pralkę Electrolux EWP 11262 TW lub Gorenje WS 5229, które oferują prędkość 1200 obrotów na minutę.

Ekonomia prania i hałas

Pralka Boscha jest dosyć głośna w fazie prania (za to całkiem cicha podczas wirowania). Pracuje w klasie energetycznej A+, a więc nie najwyższej. Jeśli zależy nam na większej oszczędności, to możemy wybrać np. pralkę Electrolux EWP 11262 TW lub Ariston WMD 722 B, które pracują w klasie A++.

Podsumowanie

Pralka Bosch WAB 20063 PL jest tania i w jeśli chcemy kupić w tej cenie inną pralkę o lepszych parametrach to musimy poszukać wśród innych, tańszych producentów. Trzeba jednać pamiętać, że za 900 jest to całkiem dobre urządzenie, które sprawdzi się w domu z nie najmniejszą łazienką i takim gdzie nie ma małych dzieci.

Aktualną cenę pralki sprawdzisz na Skąpcu: Bosch WAB 20063 PL

2 komentarze do “Bosch WAB 20063 PL – czy warto kupić?

  1. hela

    Gdyby model Boscha WAB20063 PL miał nieco większą pojemność to można byłoby się zastanowić nad jego kupnem, bo przy tych wymiarach naprawdę można oczekiwać więcej. A z drugiej strony – kupić pralkę Boscha za mniej niż 1000 zł to też kusząca propozycja. Pralka nie jest skomplikowana, więc w środku nie ma co się popsuć.

    Odpowiedz
  2. kama

    W tej chwili pralkę Bosch WAB20063 PL można kupić już poniżej 900 zł, a więc naprawdę należy do najtańszych pralek. Owszem nie jest zbyt zaawansowana technicznie i nie ma żadnych bajerów, ale dzięki temu powinna być mniej awaryjna, bo zwyczajnie w środku nie ma się co zepsuć. Bosch to jednak dobra marka i zawsze warto w taki sprzęt zainwestować.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.