Amica EMAWP 6123 LSLDW – czy warto kupić?

Amica EMAWP6123LSLDW to pralka będąca przedstawicielem nowej linii pralek firmy Amica wprowadzonej na rynek pod koniec 2015 roku. W sklepie internetowym zapłacimy za nią około 1250 zł. Zapraszamy do recenzji pralki.

Amica EMAWP6123LSLDW

Wygląd, pojemność i wymiary pralki

Pralka EMAWP 6123 LSLDW jest ładowana od przodu i ma głębokość 45 cm, a więc typowym przedstawicielem pralek slim przeznaczonych do niezbyt dużych mieszkań i łazienek – tam gdzie nie mamy zbyt dużo wolnego miejsca. Cena pralki sytuuje ją wśród tańszych pralek średniej klasy. Dzięki temu, że producentem jest Amica, a nie na np. Bosch, to w takiej cenie kupujemy pralkę, która ma całkiem sporo możliwości. Pojemność pralki to 6 kg, co jest wartością dobrą w tej klasie pralek.

Programy prania, dodatkowe opcje i sterowanie

Za możliwości sterowania cyklem prania i panel sterujący należy się tej pralce duży plus. Na przednim panelu znajdziemy wygodne pokrętło wyboru programu prania oraz duży, czytelny wyświetlacz. Najciekawsze programy prania to antyalergiczny oraz programy dedykowane do prania koszul, ubrań sportowych, jeansów. Plusem jest również obecność bardzo szybkiego programu, który pozwoli odświeżyć ubrania już w 15 minut.

Amica EMAWP 6123 LSLDW efektywność wirowania

Amica EMAWP 6123 LSLDW efektywność wirowania

Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1200 obrotów na minutę, co jest wartością dobrą w tej klasie pralek. Na dużym wyświetlaczu zobaczymy wszystkie ustawione opcje prania oraz czas pozostały do ukończenia pracy. Pod wyświetlaczem znajdziemy również osobne przyciski służące do ustawienia prędkości wirowania (5 różnych prędkości) oraz do wyboru temperatury. Możemy także włączyć opcję dodatkowego płukania, prania wstępnego oraz skrócić czas pracy wybranego programu.

Ekonomia prania i hałas

Amica EMAWP 6123 LSLDW klasa energetyczna

Amica EMAWP 6123 LSLDW klasa energetyczna

Amica EMAWP6123LSLDW pracuje w klasie energetycznej A+++, a więc obecnie w najwyższej możliwej, co oznacza niskie zużycie prądu. Hałas na poziomie 54 dB podczas prania i 74 dB podczas wirowania oznacza, że pralka jest stosunkowo cicha.

Amica EMAWP 6123 LSLDW hałas

Amica EMAWP 6123 LSLDW hałas

Podsumowanie

Model Amica EMAWP6123LSLDW jest wyposażony w wiele nowinek technicznych i pozwala dobrać program prania w zasadzie do każdego rodzaju odzieży. Pralka jest dodatkowo ekonomiczna i cicha – trudno jest znaleźć jakieś minusy tego urządzenia. Jedynie mogłaby mieć większą pojemność, co jednak nie jest łatwe przy tej głębokości. Wydaje się, że największym minusem jest marka urządzenia, jednak bierzcie pod uwagę, że Amica pozwala na przedłużenie standardowej 2 letniej gwarancji nawet do 5 lat. Kosztuje to 50 zł za każdy dodatkowy rok – moim zdaniem warto.

Aktualna cena pralki: Amica EMAWP6123LSLDW

4 komentarze do “Amica EMAWP 6123 LSLDW – czy warto kupić?

 1. Mała

  Trzeba tutaj wspomnieć o jeszcze jednym fakcie dotyczącym pralek Amica – otóż ceny części do zamiennych do tych pralek są stosunkowo niedrogie w porównaniu do np. „renomowanych niemieckich producentów”. Dzięki temu jak już coś się w pralce zepsuje to jest sens zawołać serwis, a nie z automatu kupować nową pralkę. To duża zaleta.

  Odpowiedz
 2. Mała

  Mi osobiście w pralce Amica EMAWP6123LSLDW bardzo podobają się duże drzwiczki. Dzięki temu wkładanie i wyjmowanie prania jest o wiele łatwiejsze niż w pralkach z malutkimi drzwiami. Nie trzeba po skończonym praniu wkładać głowy do bębna i szukać zagubionych skarpetek 🙂

  Odpowiedz
 3. Jola

  Mam od niedawna ale mega chwalę sobie. Od groma programów prania, opcje szybkie, odświeżanie w 15 minut, do tego rewelacyjny program do koszul o niebo mniej mam potem prasowania. Dodatkowo opóźnienie startu świetnie działa. Szczególnie polecam bo wykonanie i cena są imho bdb.

  Odpowiedz
 4. Ewa

  pralka jest totalnym bublem pierwsze popsucie 3 miesiące po zakupie, wymieniono płytę główną, po 6 miesiącach znów się popsuła, to największy bubel Amici, poprzednia wytrzymała 12 lat bez napraw dlatego kupiliśmy znów Amicę ale teraz nie powtórzę błędu, będę walczyć o wymianę z tytułu rękojmi o inną

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.