Beko WKB 51022 PL PTY – czy warto kupić?

Pralka Beko WKB 51022 PL PTY to jedna z nowości tej firmy. Jest to typowy przedstawiciel pralek slim ładowanych od przodu. W sklepach internetowych możemy taką pralkę kupić poniżej 800 zł, a więc naprawdę tanio – czy jest warta swojej ceny?

Beko WKB 51022 PL PTY

Wygląd, pojemność i wymiary pralki

Pralka ma głębokość 41,5 cm, a więc należy do grupy pralek slim (ale nie tych najmniejszych). Ze względu na rozmiary nie możemy liczyć na zbyt dużą pojemność pralki, która w tym przypadku wynosi 5 kg – to niewiele. Znajdziemy wiele innych modeli, które przy tych wymiarach posiadają większą pojemność, jednak jakieś minusy ze względu na niską cenę muszą tu wystąpić. Maksymalna prędkość wirowania w tej pralce to 1000 obrotów, co jest wartością przeciętną w tej klasie cenowej.

Beko WKB 51022 PL PTY efektywność wirownia

Beko WKB 51022 PL PTY efektywność wirownia

Programy prania, dodatkowe opcje i sterowanie

Pralka Beko WKB 51022 PL PTY, jak na swoją cenę posiada całkiem rozbudowany wybór programów prania. Do najciekawszych możemy zaliczyć programy Baby Protect (dedykowany dzieciom), Xpress Super Short (bardzo szybki), Sport, Ciemne ubrania. Na panelu sterowania znajdziemy również dedykowany przycisk do ustawiania temperatury prania, co nie jest oczywiste przy niskiej cenie. Pralka nie posiada wyświetlacza, a więc nie pokaże nam czasu pozostałego do końca prania – jedynie za pomocą diod zasygnalizuje nam aktualny etap pracy. Minusem jest również brak opcji dodatkowego płukania. Natomiast ciekawą opcją jest funkcja „pupil”, która pozwala w lepszy sposób pozbywać się sierści z ubrań.

Ekonomia prania i hałas

Beko WKB 51022 PL PTY hałas

Beko WKB 51022 PL PTY hałas

Głośność na poziomie 59 dB w trakcie prania i 77 dB w czasie płukania oznacza, że pralka na pewno nie będzie cicha – raczej nie zachęci nas do prania w nocy.

Beko WKB 51022 PL PTY klasa energetyczna

Beko WKB 51022 PL PTY klasa energetyczna

Pralka Beko WKB51022 PL PTY pracuje w bardzo dobrej klasie energetycznej A++, co oznacza, że zużycie prądu będzie niskie.

Podsumowanie

Pralka Beko WKB 51022 PL PTY ma kilka wad, ale z pewnością jej zakup jest warty rozważenia ze względu na niską cenę. Główne jej zalety to ilość programów prania i właśnie bardzo atrakcyjna cena. Wady to przede wszystkim niska pojemność.

Aktualna cena pralki: Beko WKB 51022 PL PTY

4 komentarze do “Beko WKB 51022 PL PTY – czy warto kupić?

 1. Ela

  Kupiłem ten model Beko i póki co jestem bardzo zadowolona. 750 za nową pralkę to naprawdę niewiele, a dostałam wszystko czego potrzebuję na co dzień. Nie ma tu żadnych wodotrysków, ale ja nie potrzebuję pralki z wbudowanym wifi.

  Odpowiedz
 2. Ala

  Moim zdaniem jednak warto wydać trochę więcej i kupić pralkę „bardziej firmową”. Beko kupiłabym jakby dawali na nią 5 lat gwarancji, ale obecnie z tego co wiem nie ma żadnej takiej promocji.

  Odpowiedz
  1. Nika

   Firma Beko daje 5 lat gwarancji na niektóre modele pralek, ale niestety tylko na wybrane pralki, a nie na wszystkie. Kiedyś było tego dużo więcej. Można rozejrzeć się też za pralkami innych producentów – np. w firmie Amica jest opcja, żeby wykupić przedłużenie fabrycznej gwarancji nawet do 5 lat. Kosztuje to chyba 50 zł za każdy dodatkowy rok gwarancji, a więc moim zdaniem chyba warto o czymś takim pomyśleć.

   Odpowiedz
 3. Ela

  Kupiłam właśnie pralkę Beko WKB 51022 PL PTY i po pierwszych kilku praniach muszę przyznać, że bardzo mi się podoba. Wszystko ładnie doprane, obsługa prosta, dla mnie ok. Mogę polecić wszystkim.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.